Як відучити собаку кусатися?
Чи завжди те, що собака кусається свідчить про її агресію? Звичайно ж ні!
Собака може кусатися з різних причин та у різному віці. На це питання є багато відповідей, які криються у тому, чому собака почала це робити. Давайте розберемося у даній проблемі та знайдемо варіанти її рішення.
1. Собака кусається у цуценячому віці.
Для цуцика намагатися вкусити руку власника може бути нормою, оскільки вони починають робити це, як правило, в процесі гри власника з собакою. Власник бавлячись провокує малечу давати реакцію у відповідь і найчастіше цією реакцією для собак є спроба вкусити. Залишаючи цю поведінку собаки під час гри на постійній основі власник своїми діями провокує виникнення рефлексу у свого улюбленця, який потім доводиться виправляти кіноголу. Тому слід бути обережними з іграми, які можуть перерости у спробу собаки кусатися.
Інша причина чому цуценята кусаються – фізіологічна. Це відбувається в період зміни зубів. Для собак цей період починається приблизно в 4- місячному віці. В цей час відбувається зміна молочних зубів на постійні. Процес характеризується дискомфортом, який відчуває цуцик в ротовій порожнині внаслідок набрякання ясен, коли прорізається новий зуб. І щоб якось позбутися цього неприємного відчуття собака починає гризти різні предмети або кусатися намагаючись у такий спосіб почухати ясна. Цю проблему легко вирішити з допомогою гумових іграшок або жувальних смаколиків. А основне, що потрібно від власника у цей час – це терпіння щоб перечекати період зміни зубів у цуцика.
2. Собака кусається у дорослому віці.
Одною з головних причин, чому собака почала кусатися в дорослому віці – це агресія. Але агресія може виникати з різних причин. В першу чергу собака намагається когось вкусити, коли відчуває загрозу. Тому такі явища нерідко спостерігаються на прийомі у ветеринарного лікаря, в оселях, де поряд з собакою живуть маленькі діти, які сприймають тварину як іграшку та за умови коли з собакою хтось жорстоко повівся. Також собаки нерідко починають кусатися, коли їх щось болить і людина випадково торкнулася болючої ділянки. Тому перш за все власнику потрібно переконатися, що тварина клінічно здорова і в неї немає патологій, які супроводжуються больовою реакцією. Якщо після досліджень у ветеринарній клініці було встановлено, що з собакою клінічно все гаразд необхідно корегувати її поведінкові реакції.
Щоб відучити таких тварин кусатися потрібно прикласти чимало зусиль. Робота щодо ліквідації даної проблеми повинна бути комплексною. Тобто в цьому повинен брати участь − ветеринар, який назначає заспокійливі препарати, кінолог або зоопсихолог – який дає відповідні рекомендації щодо корекції поведінки собаки який почав кусатися, а також власник – який буде чітко дотримуватися отриманих настанов. В роботу з такими тваринами підключають також амуніцію, яка включає спеціальні металеві ошийники для дресури, повідки довжиною понад 3 метри та намордники.
Ветеринарні препарати, які мають заспокійливий ефект можна придбати у мережі ветеринарних аптек «Ветмаркет» та на нашому сайті. В нас є в наявності різні засоби седативної дії на рослинній основі і не тільки ;), а також великий вибір амуніції для собак, яку застосовують